piątek, 15 kwietnia 2016

Sponsorzy :-D

   Odwiedziłam  w końcu Stowarzyszenie "Wspólnymi siłami" Do tej pory tylko wysyłałam rzeczy dla "samotnych matek". Przyznam szczerze, że nie miałam odwagi osobiście zobaczyć jak tam ludzie żyją.
Namówiła mnie znajoma, żebyśmy pojechały razem i porozmawiały z osobami,które koordynują pracę w ośrodku i dowiedziały się bardziej szczegółowo w czym pomóc, jak one same dbają o swój dom.
    Okazało się,że kobiety w ośrodku robią dużo rzeczy, żeby żyło im się lepiej.
Robią ozdoby okolicznościowe, stroiki świąteczne i tym podobne prace na zarobek, to już wiedziałam ale też hodują kury, uprawiają warzywa i roślinki pod folią do sprzedaży. Korzystają oczywiście z pomocy społecznej czy zasiłków. Starają się o wsparcie firm, dzięki czemu wyremontowanych zostało parę pokoi, ocieplony cały budynek, dostali też trochę mebli.

    Niemniej jednak niezmiennie potrzebują jedzenia, środków higienicznych,ubrań.
  

    Najlepsza wiadomość jaką tam dostałam : wygrali sprawę o grunt, na którym stoi dom, teraz złożyli wniosek o przyznanie dzierżawy. Kiedy dostaną dzierżawę, dostaną też dofinansowanie od Państwa!!!!


 A póki co wysyłają ludzie co mogą.
W mojej okolicy zebraliśmy min. wątróbkę, bigos, warzywa, przetwory i .. kawę prosto z Anglii , 

  Przetworów był cały karton :-)Na Facebooku Stowarzyszenie Zamieściło taką informację. Miło przeczytać i zobaczyć zdjęcia uśmiechniętych dzieciaczków
    
2015
Tak jak już pisaliśmy, powszedni rok był dla nas bardzo trudny. 
A jednak, niezmiernie cieszy nas fakt że w tych trudnych chwilach znalazły się firmy które pomogły nam z remontami i ociepliły wnętrza designerskimi Emotikon smile meblami, a nawet zrobili ogrodzenia i pomogli sadzić cebulki roślin przed zimą.Dzieci miały super zabawę .

Dzisiaj z firmy wzięli ode mnie adres,wyślą środki chemiczne.

Remont ciągle trzeba robić więc firm remontowych i sklepów budowlanych chętnych do pomocy lub gotowych coś taniej odsprzedać lub oddać. poszukam.

Podpowiedziano mi  też,żeby popytać o meble w domach dziecka a o ciuchy w sklepach odzieżowych.
Jeszcze nie wiem jak to jest, ale spróbuję. Poleciła mi to osoba, która wie, że zdarzają się super okazje.

Jeśli ktoś może wspomóc 'samotne matki" to na pewno będzie to w Niebie policzone :-D

1 komentarz:

  1. Najważniejsze chyba to aby się nie poddać, piękna sprawa :))

    OdpowiedzUsuń