środa, 24 lutego 2016

Kiciuś śpi


Człowiek przesypia średnio jedną trzecią swojego życia. W przypadku kota taka ilość czasu nie wystarczyłaby nawet na krótką drzemkę, o porządnym wyspaniu się już nawet nie wspominając.. Sen jest dla kotów filarem ich egzystencji,ich głównym zajęciem, a w przypadku niektórych osobników - niemalże jedynym (inne czynności występują w znikomych ilościach, a głównym stanem umysłu takiego kota jest odpoczynek, to bardzo wyluzowany typ kota - śpi przez większą część doby, resztę czasu odpoczywa).Z jednej strony koty przykładają dużą wagę do wyboru miejsca na swój odpoczynek. Jak głosi pewna maksyma: "Jeśli szukasz najwygodniejszego miejsca w domu, poszukaj kota. Z drugiej jednak strony wygoda to nie jedyne kryterium, a przeciętny kot jest w stanie zasnąć w praktycznie dowolnym miejscu. Na przykład na pralce.Albo na kaloryferze, wciskając się w tą wąską szczelinę pod parapetem.Lub na monitorze. Nie chodzi tu o nowe, płaskie monitory, na których ciężko jest nawet na momencik sobie przysiąść, ale o te stare, dobre, na których można się porządnie wyciągnąć, a nawet na nie załatwić, jeśli zajdzie taka konieczność.Spokojnie można się wyspać na klawiaturze komputera, na dużym zegarze ściennym czy w doniczce.

Cytat z "Jak wytresować kota?"

Polecam tą książkę tym co lubią koty, tym co lubią koty i mają oraz tym co lubią koty i mają. Na pewno ubawią się setnie czytając o tych sierściuchach.

Ja wychowałam się z kotami i te stworzenia są przy mnie do teraz, Żyć bez nich nie mogę :-D


3 komentarze:

  1. miałam zaszczyt opiekowac sie kotką,taka zwyczajna ale była taka mądra ze wiedziała kiedy jestem smutna i przychodził i "głaskała mnie" i zawsze czekała na mnie jak wracałam z pracy, jak piesek i "kradła" mesko ze stołu i zrzucała psu.Nigdy niczego nie popsuła a ;)sikła obok kuwety jak uznła ze ma za brudno.A jak umarła to długo nie mogłam przyjsc do siebie.Nie udało mi sie jej żadnym innym kotem zastąpić i tak sobie mysle ze to był mój koci przydział:)zyciowy

    OdpowiedzUsuń
  2. Ach te koty... nie da się ich porównać z żadnymi innymi zwierzętami, są niepowtarzalne :D Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  3. Koty to takie enigmatyczne stworzenia, których nie sposób ogarnąć naszymi marnymi sześcioma zmysłami :))))))))))))

    OdpowiedzUsuń