niedziela, 28 maja 2017

Teraz już ... morze :-)

     Pobyt na wyspie nie mógł obyć się bez plażowania. Udało nam się dotrzeć na Plażę Maddalena. Widoki niezwykłe, bo kolory są jak na widokówkach :-)
Zdjęcie  zrobiłyśmy, aby uwiecznić rozbieżność w odczuciu temperatury. Za nami stoi pani w czarnym płaszczu i w chuście. Pani raczej nie jest w żałobie bo na plażę by nie przyszła, a jeśli nawet to i tak niesamowite, ze nie było jej za gorąco.
Generalnie chodząc po ulicach czułyśmy się nieswojo. My w krótkich spodenkach, w lekkich koszulkach a ludzie w spodniach i w kurtkach. Czasem nawet w czapkach. Rzeczywiście wiatr okropnie zimny i porywisty zawiewał ale ogólnie było gorąco. A zwłaszcza na  plaży, a woda była cieplejsza niż u nas w Bałtyku w lato.

 Ale jak widać plaża pusta. Opalających się kilku było, ale kąpały się tylko małe dzieci
No tak 30 stopni to dla nich nie upał :-)

 Z dwóch kominów po prawej stronie buchał ogień. Dzieci bardzo się ucieszyły z naszego przyjazdu. Szaleństwom nie było końca. Książeczki, puzzle, kolorowanki przypadły im do gust. Miki czytała mi "Kubusia Puchatka" Pytam czy rozumie co czyta? Przytaknęła rozradowana. Ja tam nie rozumiałam nic, hehe Ale i tak tłumaczyła często młodszym braciom co mówiłyśmy. I pamiętała jak się nazywają postacie z powieści.  Naprawdę podziwiam !

Na kolanach Marci szaleje cała trójka.
Niestety pudełko i taca skleiły mi się. Musiałam je zabrać aby poprawić
Zabierze następna wycieczka z Polski, hehe

Wracamy :-)

6 komentarzy:

 1. Piękne morze. Pamiętam jak byłyśmy z córką w maju w Hiszpanii. Kiedy ona pływała w morzu, to zebrał się tłumek podziwiać dzielną dziewczynkę, która w takiej zimnej wodzie pływa.Dużo ślicznych zdjęć zrobiłaś, będziesz miała pamiątkę.Miłego tygodnia.☺

  OdpowiedzUsuń
 2. I po tym właśnie poznaje się turystów :))))) Najczęściej wyjeżdżam poza sezonem to też zawsze odzieżowo odstaję od tubylców :)
  buziaki :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rzeczywiście, nie stukali się w głowę na nasz widok, przyzwyczajeni :-)) Buziaki :-)

   Usuń
 3. Morze, morze, morze! Aż zachciało mi się nad nie jechać

  OdpowiedzUsuń
 4. Jedź, Karolinko, jedź, nad ciepłym morzem życie jest piękne, hehe

  OdpowiedzUsuń