Niedawno miałam kolejną rehabilitację 2 tygodnie. Wprowadzenie ograniczenia do korzystania z jednej rehabilitacji bez możliwości zapisywania się w jej trakcie na kolejną, gdzie indziej, rzeczywiście nieco skróciło czas oczekiwania. To znaczy na kolejną mogę liczyć w przyszłym roku, ale na początku :-)
Trafiłam do nowej młodej fizjoterapeutki. Od pierwszej chwili trafiła mi do gustu. Wierzy w energię i tego typu zjawiska, bardzo otwarta i bezpośrednia. Wysłuchawszy mojej historii zdrowia zaproponowała mi zastosowanie terapii czaszkowo - krzyżowej. Prosiła, żebym najpierw o niej przeczytała zanim się zgodzę, bo terapia ta obudzi traumy i stres, a ona nie jest specjalistą psychologiem.
Zaskoczyło mnie to i poszukałam wielu informacji o tej terapii. Byłam bardzo zdziwona, że tą terapię min. stosował mój ulubiony fizjoterapeuta pan Andrzej Krawczyk przez kilka lat
Pisałam o tym kilka razy, bo tak wiele i tak szybko następowały zmiany na lepsze, że wyglądało to na cud. Tymczasem nie był to cud tylko skutki terapii. Cudem, czy też oznaką dobrej karmy jest spotkanie olimpijczyka Piotra Małachowskiego na uroczystości Funduszów Norweskich, które wspierały ośrodki pomocy społecznej, a on był tam prowadzącym. I jak się okazało słusznie, bo to wybitnie współczujący człowiek. Chciałam, żeby na tę uroczystość poszła koleżanka, która te Fundusze Norweskie znalazła. Ale powiedziała, żebym ja poszła z nią, bo to moje "Samotne matki"zgłosiłyśmy. Już nie będę opowiadać jak to się stało, ale w efekcie wysłał mnie do pana Andrzeja Krawczyka : to cudotwórca, nikt nie pomoże a on pomoże, zobaczy pani.
I tak się stało, wróciła pamięć. Potem śmialiśmy się, że nie tylko wyrosła mi piąta klepka, co wręcz cały parkiet. Nie jestem już bezradna, pomysł na rozwiązania problemu przychodzi sam. Myślę, że dlatego odkryłam dzogczen i wybrałam za swoją ścieżkę. Moja świadomość jest coraz jaśniejsza. To dzięki innym ćwiczeniom, które przypominają, że najważniejsza jest intencja?, wiedzieć co się tak naprawdę robi i dlaczego?, jaki pożytek jest z naszych działań?
Pan Andrzej lubił mówić będzie co ma być. I jakimś cudem trafiliśmy na siebie. Tak miało być.
Moja babunia mówiła: co ma wisieć nie utonie. Też ładnie :-)))
Gdyby nie ta pani z rehabilitacji, nie wiedziałabym co się tak naprawdę stało.Jakie miałam szczęście.
Z NFZ taka terapia trafiła mi się pierwszy raz po 11 latach po wypadku!!!.
Gdyby nie pan Andrzej moje posty byłyby rozpaczliwe jak te z 2015, 16,17. Pan Andrzej pomógł oczyścić z napięć organizm umierającego. Tenzin Wangyal Rinpocze mentalnie, Andrzej Krawczyk fizycznie otworzyli drzwi do tej pory zatrzaśnięte we mnie.
Pan Andrzej Krawczyk przyjmuje w Przychodni św. Józefa w Warszawie. Może ktoś już tylu rzeczy próbował i nic, że tylko to mu zostało:-)
Przytoczę kilka informacji o terapii czaszkowo - krzyżowej.
cyt. Zaburzenia psychosomatyczne dotyczą ogromnej części współczesnej populacji. Prawdziwą epidemią są schorzenia ciała wynikające z tłumienia emocji oraz braku umiejętności radzenia sobie ze stresem. Przeżyte traumy kodują się w ciele, zaburzając prawidłowe funkcjonowanie wielu narządów. Czaszkowo-krzyżowa terapia osteopatyczna likwiduje i uwalnia te blokady wychodząc naprzeciw problemom osób cierpiących na dolegliwości natury psychosomatycznej. Kompleksowe działanie terapeutyczne polega na usprawnieniu cyrkulacji płynu rdzeniowo – mózgowego. Jego swobodny przepływ korzystnie wpływa na wyciszenie systemu nerwowego i pozostałe układy organizmu: powięziowy, mięśniowo-szkieletowy, oddechowy, limfatyczny oraz żylny. Jest to skuteczna i bezpieczna metoda niwelowania traum, której mogą być poddawane dzieci, kobiety w ciąży jak i osoby w podeszłym wieku.
Terapia osteopatyczna pomaga zlikwidować niekorzystne efekty długotrwałego stresu
Dzięki terapii osteopatycznej zakładającej, że choroba dotyczy całego człowieka, a nie tylko konkretnego narządu w sposób holistyczny podchodzimy do pacjenta eliminując wszystkie niepotrzebne napięcia w jego ciele.
Terapia czaszkowo-krzyżowa metodą na stres, lęki i depresję.
Masaż czaszkowo-krzyżowy – wskazania, kiedy stosować?
Terapia czaszkowo-krzyżowo znajduje zastosowanie w wielu dziedzinach medycyny, ponieważ oddziałuje na funkcję układu nerwowego, pokarmowego, oddechowego, limfatycznego, endokrynologicznego oraz kostno-mięśniowego. Niezależnie od wieku pacjenta, wskazania obejmują:
- schorzenia psychiczne (np. psychoza, autyzm, zaburzenia osobowości, depresja, nerwice, traumy z przeszłości),
- problemy neurologiczne (np. bóle i zawroty głowy, migreny, omdlenia, urazy mózgu i rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, choroba Parkinsona, neuralgie),
- schorzenia układu kostno-mięśniowego (zespoły bólowe kręgosłupa, bóle pleców, rwa kulszowa, skoliozy, przeciążeniowe i pourazowe bóle stawów obwodowych i kręgosłupa, wzmożone napięcie mięśni),
- zaburzenia układu pokarmowego (zespół jelita wrażliwego, wzdęcia i zaparcia, bóle brzucha),
- zaburzenia endokrynologiczne,
- problemy z oddychaniem (np. zaburzona praca przepony, astma),
- dolegliwości bólowe niewiadomego pochodzenia.
Inne wskazania do masażu czaszkowo-krzyżowego to np. stres, kłopoty z koncentracją, dysleksja, wady wymowy, zgrzytanie zębami, chroniczne zmęczenie, zaburzenia snu, problemy z ciśnieniem, tiki nerwowe.
Tak źle ze mną było. Ech, aż trudno w to uwierzyć.
Oczywiście nadal jestem niepełnosprawna, ale nie jestem kaleką. Wielu funkcji już nigdy się nie podejmę, wiek średni tez ma soje przykre dolegliwości, boję się czasem, martwię o coś, ludzka rzecz. Na szczęście nauki dzogczen przywracają poczucie bezpieczeństwa.
Tego wszystkim serdecznie życzę